0 Flares 0 Flares ×

Już 15 fundacji i stowarzyszeń pacjentów wsparło inicjatywę agencji Connectmedica, propagującą bezpłatną aplikację Moje Leczenie. Wśród organizacji, które doceniły wagę przypominania chorym o regularnym przyjmowaniu leków są m.in. Fundacja dr Clown, Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. Ich liczba cały czas rośnie.

              Chyba nikt nie zna potrzeb osób przewlekle chorych tak dobrze, jak zrzeszające ich stowarzyszenia oraz fundacje. Ich przedstawiciele często przyznają, że regularność przyjmowania leków to jeden z najważniejszych aspektów terapii. Niestety, chorzy często nie stosują się precyzyjnie do zaleceń lekarza. Tymczasem skala problemu odpowiedniego leczenia jest ogromna – aż 22% Polaków przyznaje, że cierpi na jakąś chorobę przewlekłą. Dlatego Connectmedica, agencja zajmująca się komunikacją i nowymi technologiami w obszarze zdrowia, stworzyła bezpłatną aplikację Moje Leczenie, kontrolującą regularność przyjmowania leków. Kolejnym krokiem było zaangażowanie fundacji i stowarzyszeń do rozpropagowania informacji o aplikacji wśród swoich podopiecznych. Celem tego było ukazanie nowych technologii jako wsparcia w codziennej walce o zdrowie. Moje Leczenie dzięki prostocie obsługi zachęca do porzucenia wszelkich obaw związanych z technologiami mobilnymi i rozpoczęcia z nimi współpracy.

Korzyści wynikające ze stosowania  aplikacji  zauważa pediatra – prof. Hanna Szajewska  – Zaletą aplikacji jest zwiększenie szansy na przestrzegania zaleceń. Z reguły jest tak, im krótsza terapia, tym lepsze przestrzeganie zaleceń. Im dłuższa, tym gorzej. Wydaje się, że aplikacja może tutaj pomóc  – podkreśla. Ekspert dodaje też, że Moje Leczenie może być szczególnie przydatne przy antybiotykoterapii, wymagającej podawania leków w określonych odstępach czasowych, przez ściśle wyznaczony czas oraz przy stosowaniu wielu leków, kiedy dawki i czas podania mogą być trudne do zapamiętania.

            Podobnego zdania jest Andrzej Bauman, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.  – Skuteczna terapia cukrzycy to wyzwanie na całe życie, od którego nie mamy dnia urlopu. Z doświadczenia wiem, że to właśnie regularność jest dla osób zmagających się z cukrzycą największym wyzwaniem. Aplikacja mobilna Moje Leczenie to znakomite wsparcie dla każdego diabetyka. Jest prostym w użyciu narzędziem codziennej walki o zachowanie zdrowia – mówi. Pozytywne reakcje dają energię na więcej, dlatego twórcy Mojego Leczenia nie spoczywają na laurach. Aktywnie zachęcają kolejne organizacje do informowania swoich podopiecznych, jak w prosty sposób wykorzystać nowe technologie jako pomoc w terapii.

Idea mobilności w promocji zdrowia jest inspiracją dla powstawania aplikacji zdrowotnych, które upraszczają wielu chorym codzienne zmaganie się z chorobą. Dlatego też z aplikacji Moje-Leczenie korzysta już 13 000 osób, a w rozpropagowaniu jej uczestniczą: Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą, Towarzystwo Zdrowiejących z Astmy, Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologiczno-Ginekologicznymi Magnolia, Fundacja Pomocy Młodym Diabetykom,  Fundacja Onkocafe, Fundacja Integracja, Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, Fundacja Dr Clown.  Patronat nad projektem sprawuje Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne oraz  Polskie Towarzystwo Higieniczne.

Zapraszamy do wsparcia Mojego Leczenia pozostałe Fundacje i Stowarzyszenia pacjentów! Według badań już 60% Polaków docenia wpływ nowych technologii na stan zdrowia. Wspólnie zadbajmy, aby te statystyki ciągle rosły!